Χάρη σε ένα πέναλτι του Φάτοβιτς στην αρχή της τέταρτης περιόδου. Η Γιουγκ νίκησε με 9-8 την Βερόνα στη μάχη κορυφής του Β ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ

Η ομάδα του Αλέξανδρου Παπαναστασίου οφείλει πολλά στην απόδοση της  στην δεύτερη περίοδο, της οποίας το 4-0 άλλαξε τα δεδομένα και έδωσε το πάνω χέρι στην Γιουγκ. Τη νίκη ωστόσο έδωσε ο Φάτοβιτς και η άμυνα στο τέλος.

Σπαντάου και Σόλνοκ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 9-9 σε ένα ματς με πολλές ανατροπές. Στην τελευταία από αυτές το 8-6 έγινε 8-9, αλλά ο Γκιλέν ισοφάρισε περίπου 4 λεπτά πριν από το τέλος.

Στον Α όμιλο, η Μπαρτσελονέτα πήρε μεγάλη νίκη στην Ουγγαρία με 9-8 απέναντι στην Φερεντσβάρος. Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με 7-4, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 7-7 λίγο πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου. Ακουλούθησε μεγάλη μάχη στην τελευταία περίοδο αλλά δύο γκολ της Μπαρτσελονέτα με τον Μουνιαρίθ και τον Φαμέρα, μέσα σε 30’’ κλείδωσε τη νίκη για την ισπανική ομάδα.

Η Μπρέσια νίκησε με 11-8 εκτός έδρας την Έγκερ του Άγγελου Βλαχόπουλου που σημείωσε 3 τέρματα. Οι γηπεδούχοι έμεινα στο παιχνίδι μέχρι την ισοφάριση του Βλαχόπουλου σε 7-7 στην αρχή της τελευταίας περιόδου. Ακουλούθησε σερί 3-0 της Μπρέσια που ουσιαστικά έδωσε τη νίκη στους Ιταλούς.

Η Ρέκο έμεινε στην κορυφή μαζί με την Μπαρτσελονέτα νικώντας εύκολα τη Στεάουα του Καπότση, ενώ η Ντιναμο Μόσχας διέλυσε τον Ερυθρό Αστέρα.